KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12213386

nr 1221 3386

Baldomero Fahlström

(1870-1913), Sverige

Oljemålning, Valdemar Fahlström. Porträtt. Signerad, daterad 1902. Olja på duk, 110x78 cm

Fredrik Waldemar (Baldomero) Fahlström, svensk bildkonstnär född 1870, död 1913 .

måndag 3 december 2018
kl 20:36:24

Baldomero Fahlström

Läs mer om Baldomero Fahlström